Felieton przeniesiony do Archiwum 08.11.2019 r. z uwa­gi na nieaktualną już treść. Moje komentarze ponownie mogły się ukazywać pod materiałami telewizji wRealu24. Jednak po ponownym sprawdzeniu 11.11.2019 r. okazało się, że znowu moje komentarze się nie ukazują. Na razie zostawiam to, ten komentarz pozostawiam w Archiwum choć ponownie stał się on aktualny, zobaczymy co będzie dalej.

Dariusz Bugała

Kogo banuje redakcja w Realu24?

Uwaga! Redakcja telewizji internetowej wRealu24 odniosła się do tego felietonu. Treść przesłanej przez nich wiadomości została dołożona do niniejszego tekstu, i znajduje się na dole.

Niedawno zauważyłem, że radakcja telewizji internetowej wRealu24, usunęła wszstkie moje komentarze na ich kanale na YouTube. I w dodatku zablokowali możliwość publikowania przeze mnie moich komentarzy.

Jak się o tym dowiedziałem? Bardzo prosto. Po wklejeniu kolejnego komentarza na kanale wRealu24, wylogowałem się na YouTube, i jako niezalogowany widz sprawdziłem sobie, czy ten komentarz nadal jest. Nie było go. Aby nabrać pewności, wszedłem niezalogowany na kanały innych youtuberów, u któ­rych zamieszczałem swoje komentarze. Komentarze były.

A więc wRealu24 zablokowało mi dodawanie komentarzy.

Telewizja wRealu24 nie raz skarżyła się, że ich kanał został usunięty przez YouTube, a sami usuwają, co prawda nie czyjś kanał, ale komentarze widzów, między innymi moje.

Jak to jest zatem z usuwaniem komentarzy widzów przez posiadaczy kanałów na YouTube? Otóż każdy, kto ma na tym portalu kanał do publikowania swoich treści, może zabloko­wać czyjeś komentarze w jakiejś części, lub nawet w całości. I nie ma w tym nic złego. To by dopiero było, gdyby tak każdy mógł sobie, na przykład w jakiejś papierowej gazecie, wypi­sywać wszystko co mu tylko przyjdzie do głowy. To dzien­nikarze decydują co będzie publikowane. Stąd między innymi wiemy, czemu i komu, właściciel danej gazety sprzyja, a czemu nie. Podobnie jest w internetach.

Każdy twórca na YouTube, może usunąć te komentarze wi­dzów, które z jakiegoś powodu są mu nie wygodne. A nawet samo YouTube, o którym wiadomo, że jest wrogo nastawione do osób o nastawieniu patriotycznym, i tradycyjnym euro­pejskim światopoglądzie, usuwa niewygodne mu kanały.

A co jest niewygodne dla… redakcji telewizji wRealu24?­

Zwróciłem im uwagę w moich komentarzach na to, że jeden z ich prowadzących, ma koka na głowie. Europejscy mężczyźni nie chodzą z kokami na głowach, jest to kobiecy atrybut, po­dobnie jak długie włosy. Ponadto otrzymali oni kilka razy ode­mnie łapki w dół za to, że zapraszają jakichś wytatuowanych osobników. Nie promujemy tatuaży, bo nie jesteśmy dziku­sami. Ponadto w moich komentarzach umieszczałem linki do moich felietonów, jeśli były one zbieżne z tematem rozmów w studio wRealu24, co nie jest niczym złym. Jest powszechnie przyjęte, że widzowie w swoich komentarzach wklejają jakieś linki, co bardzo często jest korzystne. Dzięki temu inni widzo­wie mogą poszerzyć swoją wiedzę. Nie jest to więc nadużycie gościnności.­

Czy to spowodowało, że redakcja wRealu24 usunęła moje komentarze i zablokowała moją możliwość dodawania komen­tarzy? Być może, ale domyślam się, że czarę ich goryczy, prze­lał mój felieton pt. "Oszołomy od Kresów czy… bandyci?", link do tego felietonu jest pod tym tekstem.­

Cóż takiego jest w tym felietonie? W tym felietonie zwró­ciłem moją krytyczną uwagę na środowiska kresowe oraz na jawne zachęcanie do sięgnięcia w bliskiej, acz nieokreślonej przyszłości, po dawne polskie kresy.

Jeśli to przelało czarę goryczy tej redakcji, to trzeba bardzo poważnie zadać sobie pytanie, o prawdziwe, by nie rzec ukry­te, cele programowe tej redakcji. Niby zwalczają lewactwo, ale promują zniewieściałych mężczyzn z długimi włosami albo kokami na głowie, czy wytatuowanych osobników. Ponad to, bezkrytycznie i nieodpowiedzialnie, rozbudzają sentymenty wo­bec dawnych polskich kresów. Być może nie mają oni żad­nych ukrytych celów, tylko trociny w głowach. Tak, czy owak, proponuję nie dawać im żadnych pieniędzy. Zamiast kawy, niech piją wodę z kałuży w tym swoim studio.

Poniżej jest droga na skróty, w postaci hiperłącza, do moje­go felietonu pt. "Oszołomy od Kresów czy… bandyci?".

Zapraszam do przeczytania pozostałych moich felietonów, są w dziale Felietony.

Dariusz Bugała

Redakcja telewizji internetowej wRealu24 odburknęła do mnie 30.10.2019 r. swoje wyjaśnienia. Napisałem odburknęła, bo nie napisali Dzień Dobry na wstępie, ani nic w tym rodzaju. W dodatku ktoś, kto wysłał mi tę wiadomość, podpisał się tajemniczo tylko samym imieniem – Grzegorz. I tak dobrze, że nie podpisał się krzyżykiem. Wiadomość ta została dodana do tego felietonu w oryginale, i brzmi następująco:

Jeśli komentarze nie zawierają treści obraźliwych lub wulgaryzmów nie są przez nas usuwane.

Jeśli nie widzi ich Pan na stronie, to bardzo możliwe, że YouTube sam je z jakiegoś powodu filtruje, np. na chacie podczas transmisji YouTube Sam usuwa wpisy zawierające linki do stron internetowych - bez naszej interwencji.

Pozdrawiam,

Grzegorz / wRealu24.tv

Moja odpowiedź jest następująca. Nie bardzo wierzę w te wyjaśnienia, bo na przykład moje komentarze w Mediach Narodowych są, i to z linkami. Ale jeśli jest prawdą to, co ta­jemniczy Grzegorz mi napisał, to niech redakcja wRealu24, spełni, albo przynajmniej szybko zapowie publicznie, że podej­mie wkrótce następujące tematy:

  1. Oderwanie od Litwy, Białorusi, i Ukrainy dawnych kresów polskich, celem przyłączenia ich do Polski, w kontekście odpowiedzialności Polski za wojnę napastniczą, oderwania od sąsiednich państw ich terytoriów oraz konsekwencji dla narodu polskiego w postaci wojny z sąsiednimi narodami. A także prawdziwe cele wszelkich organizacji kresowych, ze szczególnym uwzględnieniem zamiarów ich kierow­nictwa. Polecam tutaj uwadze mój felieton pt. "Oszołomy od Kresów czy… bandyci?", gdzie szcze­gólną uwagę należy poświęcić wypowiedzi dra St. Krajskiego.

  2. Tatuaż, jako jedno z narzędzi do zniszczenia narodu polskiego, i cywilizacji łacińskiej, Polecam uwadze mój felieton pt. "Pomazańcy".

  3. Program zawilczania wilkami lasów polskich, jako środek do takiego zastraszenia ludności polskiej, byśmy bali się wchodzić do lasu, czy szukać w nim schronienia. Problem bezpieczeństwa bezdomnych Polaków, którzy w naszych lasach znaleźli ostatnie miejsce swojego schronienia. Polecam uwadze mój felieton pt. "Czy zjedzą nas wilki w lesie?".

  4. Program zjadania dzieci oraz ludzkich zwłok w celu ograniczenia emisji CO2 do atmosfery, "Save the Planet – Eat the Children". Polecam uwadze mój fe­lieton pt. -"Czy jedliście już ludzkie mięso?".

  5. Ponad to dziennikarze wRealu24 będą prezentować się przyzwoicie, tak jak wypada to mężczyznom z naszej kultury. Żadnych tatuaży, długich włosów i koków na głowie, pedalskich spodni rurek czy podartego ubrania. I nie nazywamy Żydów Eskimosami, i tu polecam uwadze mój felieton pt. "Angole, Brytole, i Eskiomosi".

Mam nadzieję, że tematy ciekawe, i redakcja wRealu24 nie będzie ich przemilczała. A jeśli będzie przemilczała, to na­prawdę, niech piją wodę z kałuży.

Dariusz Bugała

Felieton jest z 29.10.2019 r.

31. 10. 2019 r. dodano wątek dotyczący odpowiedzi redakcji wRealu24, na niniejszy felieton.