Jeden Taki Pan

Angole, Brytole, i Eskimosi

W prawicowych mediach internetowych zdarza się usłyszeć określenie "Angole", w odniesieniu do Anglików, czy "Bryto­le", w odniesieniu do wszystkich Brytyjczyków. A ostatnio to można nawet zauważyć manierę używania nazwy "Eskimosi", zamiast nazw "Żydzi" czy "żydostwo". Przecież tak nie można, bo to jest bardzo nieprofesjonalne. A co by było, gdyby tak w BBC, użyto by angielskiego obraźliwego dla Polaków okre­ślenia "Polack"? Ale by się wrzask w polskich prawicowych mediach podniósł. A może i we wszystkich polsko brzmiących mediach nawet.

A Eskimosi? Cóż oni biedni są winni Polsce i narodowi pol­skiemu? Polskie niezależne i patriotyczne media masowego przekazu, funkcjonują głównie w internecie, gdzie platforma Youtube jest przez nie szeroko wykorzystywana. Niestety, platforma ta czasami blokuje treści krytyczne wobec ży­dostwa. Więc, żeby nie narażać jakiegoś materiału na usu­nięcie przez Youtube, niektórzy ludzie, zamiast mówić "Żydzi zrobili to i to", zaczęli mówić "o, to Eskimosi zrobili". Ale, czy któryś z nich pomyślał o tym, jak się będą czuli prawdziwi Eskimosi, jak się o tym dowiedzą? Bo o tym, jak się będzie czerwienił jakiś Polak, który zawędruje pomiędzy praw­dziwych Eskimosów, to na pewno nie pomyśleli. A przecież zamiast Żydzi, czy żydostwo, można powiedzieć na przykład, "geszefciarze". Niewinnych Eskimosów to nie urazi w niczym, a odda prawdę złodziejskiej i pasożytniczej naturze żydostwa. W końcu, czyż przemysł holokaustu to nie geszeft?

Polecam także inne moje felietony.

Dariusz Bugała

Tę stronę można zapisać na dysku twardym swojego komputera, lub wydrukować na papierze. Źle drukują przeglądarki Firefox i Internet Explorer, a dobrze
Opera i Google Chrome.

Felieton jest z 23.04.2019 r.