O Polakach co przytulają Ukraińców

Ukraińcy osiedlający się w Polsce, zamieszczają na youtube swoje filmy o ich życiu w Polsce. W filmach tych mówią cza­sami o niechęci Polaków do Ukraińców. Ale głównie opowia­dają o tym jak to im się podoba w Polsce, a jak to źle mieli na Ukrainie.

Pod tymi filmami jest zaskakująco dużo komentarzy napisa­nych po polsku, sądząc po treści, napisanych przez Polaków.

Oto kilka tylko przykładów komentarzy, z pośród wielu, z kanału ukraińskiej youtuberki o nazwie "Zapasnoj Aero­drom", https://www.youtube.com/watch?v=Ou8_ylW_fgU (do­stęp 16.09.2019).

Agnieszka Pawlak napisała – Smutna i gorzka historia. Po­kazuje, co się dzieje, jak państwo nie chroni obywateli, jak działa źle. Cała rodzina wyjedzie za granicę, a zadbana działka, w którą włożyliście dużo pracy, będzie rozkradziona. A po­dobnych historii pewnie jest bardzo dużo. :(

Dupa Jasiu napisał – Szanowna Pani moja rodzina wyjechała w roku 1946 z miejscowości Sarny. Mój dziadek był tam leka­rzem chirurgiem. Moja matka urodziła się w Sarnach w 1941 r. Powodzenia

ryzykownie napisał/napisała – Ma Pani bardzo dobry polski, słychać akcent wiadomo, ale mówi Pani wziąć, a nie błędnie "wziąść" jak duża część Polaków. Smutne o czym Pani mówiła, ale na niektóre rzeczy niestety nie mamy wpływu, Polska jest Waszym domem. Będzie naprawdę super, jak zostaniecie na zawsze

Axer G. napisał – Bardzo ładnie mówi Pani po polsku. Nieidealnie ale ładnie... Powodzenia w Polsce !

Wojciech Kunicki napisał – Powodzenia w Polsce. Życze dużo szczęścia I zdrowia.

Ukraińcy nigdy nie byli przychylni, ani Polsce, ani Polakom. Podczas II wojny światowej zabili co najmniej sto tysięcy Polaków na Wołyniu, w tak okrutny sposób, że aż trudno to opisać. Wyrwane cieżarnym kobietom z brzuchów dzieci na­dziewano jeszcze żyjące na sztachety u płotów, a na dodatek w to miejsce po tych dzieciach, zaszywano żyjące koty. Dzisiaj Ukraińcy uznają Stepana Banderę, który jest współwinny zabijania Polaków, za swojego bohatera narodowego. I ci Ukraińcy przyjeżdżają do Polski nie z miłości do Polski i Po­laków, ale z pożądania do polskiego dorobku. W Przemyślu maszerowali sobie pewnego razu polskimi ulicami, skandując pośród różnych haseł jedno szczególne "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi". Szczególne uwagi jest to, że Prze­myśl to miasto leżące w Polsce.

Przypuszczalnie Ukraińcy gromadzą w Polsce broń, którą przemycają z Ukrainy. Próbują nawet przemycać broń ciężką. Polska Straż Graniczna udaremniła w swoim czasie próbę przemytu przez dwie Ukrainki części do trakto­ra, które to części okazały się… elementami działka prze­ciwpancernego.

Fot.1 Zrzut ekranu z kanału Zapasnoj Aerodrom na youtube https://www.youtube.com/watch?v=Ou8_ylW_fgU (dostęp 16.09.2019).

Fot.2 Zrzut ekranu z kanału Zapasnoj Aerodrom na youtube https://www.youtube.com/watch?v=Ou8_ylW_fgU (dostęp 16.09.2019).

Mój komentarz do komentarzy jest następujący. Jeśli Agnieszka Pawlak tak bardzo się przejmuje rzekomo okra­dzioną daczą tych Ukraińców, to niech im na tę ich daczę da pieniądze, ale ze swojej kieszeni. Podobnie jest z pozostałymi komentatorami. Niejaki Dupa Jasiu, nawiasem mówiąc wybrał sobie adekwatny do jego wypowiedzi przydomek, oraz pozo­stali zapraszający, niech sobie zapraszają tych biednych Ukra­ińców do Polski. Ale niech to robią w całości na swój koszt, po notarialnym zobowiązaniu się z całymi swoimi rodzinami do wiecznego pokrywania wszystkich kosztów pobytu Ukraińców w Polsce. A szczególnie niech się zobowiążą, że wyrównają wszytkie straty które wynikną z bandyckich napaści, podpa­leń, rabunków i zabójstw, jeśli zapraszani przez nich Ukraińcy dopuszczą się tego w Polsce.

Jest taka opowieść o głupim chłopie który znalazł na polu zmarzniętą żmiję, i schował ją pod koszulę, żeby ciepłem wła­snego ciała ją ogrzać. A ona go pokąsała.

Polecam następujące felietony powiązane z tą tematyką;

Dariusz Bugała

Felieton jest z 16.09.2019 r.