Jeden Taki Pan

Ojtamwirus

Mamy pierwszy dzień marca 2020 roku, a na świecie wszel­kie środki masowego przekazu donoszą o rozprzestrzenianiu się kolejnej zarazy z Chin, jakim jest koronawirus.

Co naprawdę może się kryć za koronawirusem? O tym po­niżej.

Podobno na całym świecie zmarło już kilka tysięcy ludzi z powodu koronawirusa, nie wiadomo tylko, jakie były praw­dziwe przyczyny tych zgonów. W samych Chinach zamykane są niektóre fabryki, a nawet miasta. A w Europie, w niektórych sklepach widać puste półki. Natomiast w Polsce, ceny mase­czek ochronnych na twarz, wzrosły o kilkadziesiąt, a nawet o kilkaset procent. Jeśli najtańsze maseczki kosztowały wcześniej około pięćdziesięciu groszy za sztukę, to teraz ich ceny dochodzą do kilku złotych za sztukę.

Czym jest koronawirus, czy jak kto woli z angielska corona­virus. Otóż koronawirusy, za Wikipedią, to rodzaj wirusów, które mogą powodować infekcje układu od­dechowego, któ­rych przebieg w większości jest łagodny, a rza­dziej skutkują one śmiercią. Czyli łagodny przebieg, rzadko kończący się śmiercią. Tak jak zwykła grypa, na którą chorują miliony ludzi, ale umiera tylko mały odsetek, na wskutek zbiegu jakichś powi­kłań.

Czy ktoś pamięta ptasią grypę, którą kiedyś nas straszono? Okazało się, że ptasia grypa jest ptasią chorobą, która na ludzi w ogóle nie ma żadnego wpływu. Tak samo jak inna podejrzana zaraza, czyli nieszkodliwy dla ludzi afrykański pomór świń.

Ciekawe spojrzenie na sprawę koronawirusa zaprezentował na swoim kanale dr Stanisław Krajski. Dr St. Krajski mocno mi podpadł w swoim czasie, gdy powiedział, że dawne polskie kresy dostaniemy za darmo (co opisałem w moim felietonie pt. "Oszołomy od kresów czy bandyci). Niemniej dr St. Krajski ma bardzo dużą wiedzę dotyczącą masonerii, nawet powie­działbym, że podej­rzanie dużą wiedzę, i dlatego zawsze bardzo chętnie słucham go. Dzisiaj natomiast, polecam Czytel­nikom jego wypowiedź, w sprawie koronawirusa. W wypo­wiedzi tej może być coś na rzeczy, link jest w zakończeniu tego felietonu.

Jak pamiętamy, to nie z Francji, i nie z Anglii, a najczęściej z Chin wychodzą różne wirusy (za wyjątkiem AIDS i ASF). Chiny to kraj komunistyczny, gdzie wszyscy są krótko trzymani. Nie dziwi zatem, że największe zarazy wybuchają najczęściej w Chinach, bo w kraju totalitarnym najłatwiej jest ukryć, takie machlojki. Co do samego wirusa, skoro wirus ten jest niegroźny, to dlaczego są zamykane zakłady pracy i izolowane miasta? Odpowiedź jest tylko jedna, po to żeby wzbudzić panikę. Nie wiadomo tylko jeszcze komu, i na co, ta panika jest potrzebna.

Tak czy owak, należy zgromadzić jakiś minimalny chociaż zapas jedzenia, wody, i innych potrzebnych rzeczy. Zapasy te należy zgromadzić na wypadek paniki przed koronawirusem, które mogą być naprawdę niebezpieczne. Ta panika oczywiś­cie, a nie sam koronawirus. Jeśli w Chinach jest tak mocno ograniczona produkcja, jak twierdzi dr St. Krajski, to możemy mieć falę bankructw firm sprzedających towary z Chin, i to na całym świecie. Gdy wystąpią zakłócenia w dostawach żywności, bo nasze miasto będzie otoczone kordonem wojska czy Policji, to będziemy mieć bardzo poważne kłopoty z jej zakupem. Krótko mówiąc nie kupimy chleba. Ponad to, jeśli nastąpi finansowy kryzys na świecie, z powodu zmniejszenia się produkcji w Chinach, to możemy utracić nasze osz­czędności w bankach. I na to należy być przygotowanym. Zresztą gromadzenie zapasów nie jest niczym głupim, ani śmiesznym. Ludzie zapobiegliwi, zawsze powinni mieć jakiś minimalny zapas, czy to pieniędzy, czy żywności. Nigdy nie wiadomo co się przydaży.

Jest jeszcze inny aspekt koronawirusa. Wprowadzenie regulacji prawnych wprowadzających przymus szczepień, i ograniczających wolność ludzi. Czas pokaże, o co chodzi z tą paniką przed tym, mało groźnym dla ludzi, a może i w ogóle niegroźnym wirusem.

A tytułowy ojtamwirus? Oj tam, oj tam, to nie wirus jest straszny, ale strach przed nim.

Polecam także inne moje felietony.

Dariusz Bugała

Tę stronę można zapisać na dysku twardym swojego komputera, lub wydrukować na papierze. Źle drukują przeglądarki Firefox i Internet Explorer, a dobrze
Opera i Google Chrome.

Felieton jest z 01.03.2020 r.

05.03.2020 r. drobne zmiany tekstu.