Jeden Taki Pan

Kamienne koło ratunkowe

Tarcza antykryzysowa wymyślona przez tak zwany polski rząd to podwójna lipa. Podwójna dlatego, że po pierwsze, chyba nikt z przedsiębiorców tej tarczy nie otrzymał, a jeśli już, to mało kto. A po drugie, jak ktoś jakimś cudem otrzyma już te kredyty, to będą one kamiennym kołem ratunkowym, które przedsiębiorców jeszcze bardziej pogrąży. Przedsiębior­cy będą mieli dodatkowe ciężkie obciążenie w postaci kre­dytów do spłacenia, co przy stagnacji w gospodarce przyczyni się do szybszego upadku ich przedsię­biorstw.

Epidemia jest fałszywa, i musi być natychmiast w całości odwołana. Ludzie muszą natychmiast wracać do pracy. Wszel­kie przepisy ograniczające wolność ludzi, które pod osłoną fałszywej pandemii zostały wprowadzone, muszą być unie­ważnione.

W tak zwanym polskim rządzie jest pasożytniczy obcy ele­ment oraz zdrajcy narodu polskiego, którzy muszą być osądze­ni.

Wikłanie się w jakiekolwiek dyskusje o wadach i zaletach tarczy antykryzysowej to zwyczajne bicie piany, i marnowanie czasu, którego już i tak nie ma. W ogóle nie należy się wdawać w takie dyskusje.

Manifestacje przeciw fałszywej pandemii z jakimiś podejrzanymi Tanajłami to szczyt naiwności. W studiu telewizji wRealu24 było niedawno kilku przedsiębiorców którzy dyskutowali o tarczy antykryzysowej. Jedno z nich powiedziało "…ja rozumiem, że to zamrożenie gospodarki na pewien czas było bardzo potrzebne po to, żeby można było ogarnąć zupełnie nietypową sytuację…". To oni nie wiedzą, że zaraza jest fałszywa? A co jak nam bandyci zakomunikują, że jest druga, jeszcze groźniejsza fala pandemii? W dodatku do bandytów w rządzie zwracają się mówiąc "Drogi Rządzie". To może jeszcze niech na kolana upadną. Żenada. Prowadzący program Piotr Szlachtowicz swoimi pytaniami jeszcze to nakręcał. Szczęśliwie było kilkoro takich, co nie miało złu­dzeń, i nie mówili "Drogi Rządzie". Jeśli przedsiębiorcy zrozu­mieją, że pandemia jest fałszywa, i nie będą tego ukrywali, to łatwiej im będzie formułować żądania. Powinno być całkowite odwołanie stanu pandemii, powrót wszystkich ludzi do pracy, otworzenie wszystkiego co z powodu fałszywej pandemii zo­stało zamknięte, usunięcie nowo wprowadzonych przepisów na okoliczność fałszywej pandemii, anulowanie kar i manda­tów jakie zostały nałożone za niestosowanie się do kwa­rantanny i nakazu zakrywania nosa i ust, ukaranie winnych wprowadzenia obostrzeń.

Należy porzucić manierę traktowania przedstawicieli tak zwanego polskiego rządu jako partnerów. Oni nie są żadnymi partnerami, tylko bandytami, i tak należy do nich podchodzić.

W polskiej kulturze jest przyjęte, i nie tylko w polskiej, że gdy się rozmawia o osobach trzecich, które są publicznie znane, nie używa się zwrotów grzecznościowych Pan, Pani. Należy się tego trzymać w całej rozciągłości nawet wobec polityków, uczonych, czy dziennikarzy których cenimy i lubi­my. Nie będzie wtedy tego ryzyka, że wobec bandytów będą czynione grzeczności. Zwroty Pan, Pani można używać tylko wtedy, gdy dana osoba przed nami stoi, i bezpośrednio się do niej mówi. To jest jedyny wyjątek. Nie mówimy Pan prezydent Duda, tylko prezydent Duda. Nie mówimy Pan minister Szu­mowski, tylko minister Szumowski, itd. Ci którzy się do tego nie stosują, to są ciepłe kluchy i cykory.

Uprzejmości i grzeczności wobec zdrajców i bandytów, tylko utwierdzają ich w przekonaniu, że naród jest im usłużny, boi się ich, i oni sobie myślą, że nikt ich nie ruszy. Tutaj nie ma o co prosić, tylko stawiać żądania i rozliczać. W przeciwnym razie zdrajcy i bandyci będą robili co chcą z uśmiechem na gębach, że naród taki głupi tuli uszy po sobie, gdy oni kit wstawiają.

Nie bujać w obłokach ze strachu przed rządzącymi, i nie wierzyć w ich kłamliwe obietnice.

Polecam następujące felietony powiązane z tą tematyką;

Dariusz Bugała

Tę stronę można zapisać na dysku twardym swojego komputera, lub wydrukować na papierze. Źle drukują przeglądarki Firefox i Internet Explorer, a dobrze
Opera i Google Chrome.

Felieton jest z 15.05.2020 r.